MadonnaI

Madonna Louise Ciccone

6,9
2 688 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Madonna

Przecież to genialna piosenkarka a ja staram się oceniać ją z jak najbardziej obiektywnego punktu widzenia

Immortal_Stasin

Pewnie ta ocena ma coś wspólnego z tym, że tu nie ocenia się umiejętności wokalnych :)

Sytia

jasne, to dlaczego Perl Jam, Placebo, RATM, SOAD i inne zespoły muzyczne mają średnie zbliżone do 10-ciu ? :)

Immortal_Stasin

Może lepiej zagrali? :D A tak na serio, to cóż, większość po prostu nawet nie stara się być obiektywnym.

Sytia

Albo za dużo użytkowników należy do Krucjaty młodych bądź innych tego typu zbiorowisk oszołomów.

Immortal_Stasin

Ja dałem "serduszko".
Dałbym 10 ale jak już ktoś napisał to forum o tematyce filmowej a ja żadnego filmu z Nią nie widziałem.
Jako piosenkarka zasługuje moim zdaniem na 10.
A to że krytykuje wiarę albo coś to wcale mi nie przeszkadza.
Ma do tego prawo,każdy może wierzyć w co chcę :)
Jestem osobą tolerancyjną.
Uwielbiam Ją :)

Damx123

Popieram w 100%. Mnie nie obchodzi to co ona robi w życiu prywatnym. Punktem zainteresowania jest jej twórczość, a trzeba przyznać, że jak na tak długi okres pobytu na scenie muzycznej, to naprawdę trzyma poziom. Popatrzmy na nową płytę MDNA. W żadnym wypadku nie jest fanem muzyki typu "umca, umca", a jednak album przypadł mi do gustu. Może to z tego powodu, iż jest zróżnicowany. Mamy kilka kawałków szybszych, typowo klubowych, opatrzonych mała wymagającym tekstem traktującym np. o imprezach, kolejny rodzaj to już utwory poważniejsze podpadające pod balladę jak np. Masterpiece, a kolejny rodzaj to taki, który jest połączeniem i w miarę porządnego tekstu i przyjemnej dla ucha melodii. Tutaj wymieniłbym w szczególności Beautifull Killer. Na MDNA każdy znajdzie coś dla siebie. Mad zapowiedziała wariację na temat swoich poprzednich stylów, i moim zdaniem, obietnicę spełniła. Wychwyciłem kilka nawiązań do ery Confession, trochę z czasów Frozen, odrobinę z American Life choć jak wiadomo wszystko zgrabnie opatrzone nutką nowoczesności. Póki co wyłapałem tyle, gdyż nie miałem możliwości dłuższego wsłuchania się w utwory. Zresztą mniejsza już o sam album. To co ona zrobiła przez te 30 lat przechodzi wszelkie pojęcie. Uważam, że żadnemu artyście nie uda się pokonać jej wyników. Z około 260 utworów co najmniej 70 jest przełomowych, około 120 trzyma poziom, a reszta czyli te 70 z haczykiem to luźnie piosenki, które miały przypomnieć o sobie. Nie ma co się oszukiwać, ale ona wytyczała szlaki w muzyce. Posiada tą niezwykłą umiejętność przewidywania co w najbliższym okresie będzie trendy. Madonna stała się inspiracją dla wielu nowych artystek, którym de facto otworzyła drogę do kariery (sama zaczynała w czasach kiedy muzyką rządzili mężczyźni). Działa na wielu frontach. Można wręcz powiedzieć, że stworzyła z siebie jednoosobową firmę. Wytrwała, pomysłowa, profesjonalistka, charyzmatyczna, śmiało dążąca do samorealizacji. Kobieta, która zna swoją wartość. Naprawdę jestem pełen podziwu dla niej. Hejterzy natomiast powinni się pięć razy zastanowić zanim coś napiszą niepochlebnego odnośnie Madonny. Teksty w stylu, że powinna odejść na emeryturę albo jest za stara na tą profesję są nad wyraz śmieszne.

tomb2525

Ja myślę że po prostu za dużo jest fanatyków którzy Ją krytykują.
Ale tacy są ludzie w Polsce ,na szczęście nie wszyscy.
Ja jestem osobą która nie ocenia drugiego człowieka po tym w co wierzy,po tym jakiej jest orientacji.
Każdy ma prawo być sobą,wierzyć w co chcę i mieć prawo do szczęścia.
I Madonna swoją twórczością to pokazuje,dlatego mam duży szacunek do Jej osoby.
I masz rację że każdy znajdzie coś dla siebie.
A co do wieku,to trzyma się rewelacyjnie.Poza tym wiek nie jest ważny :) ważne na ile się czuje.

Damx123

Dokładnie. W Polsce panuje ogólne zaślepienie. Bardzo dobrze widać to u ludzi, którzy rzekomo słuchają "prawdziwej muzyki" (specjalnie cudzysłów) czyli rock, metal, rap itd. Uważają oni, że artyści tworzący w tych gatunkach są istnymi bogami, a reszta może zaprzestać swojej działalności bo i tak im nie dorówna. Oczywiście nie są to wszyscy, a moja wypowiedź nie ma za zadanie umniejszać umiejętnościom tychże artystów. Po prosty stwierdzam fakt. Stąd też w Internecie można znaleźć masę zwrotów, negatywnych zaznaczam, które celują zarówno w twórców jak i i ich fanów. Ja wyznaję taką zasadę,że jeżeli nie interesuje się danym gatunkiem oraz moja styczność z nim jest minimalna tzn. czasami przesłucham jakieś dwa trzy utwory, to po prostu się nie wypowiadam. Z tego też względu omijam fora dotyczące np. Led Zeppelin. Dodatkowo Ci słuchacze "prawdziwej muzyki" są często gęsto ograniczeni, a ich wiedza odnośnie danego artysty bazuje jedynie na zalążku z ich twórczości. Taka sytuacja dotyczy właśnie Madonny. Niektórzy uważają, że jak słuchali np. Hung Up albo nowsze Turn up the radio to są istnymi znawcami w tej dziedzinie. Taka postawa jest powodem wszechobecnego hejtu, gdyż nikt nie zagłębia się w twórczość M. Można oczywiście zarzucać Madonnie częste wykorzystywanie znaków religijnych w swoich występach, jednak ich zadaniem jest jak najmocniejsze wpłynięcie na widownie. Jak wiadomo człowiek o wiele rozsądniej podchodzi do pewnych spraw, kiedy dostanie mocnego bodźca. Stąd też liczne krzyże itd. Mi to nie przeszkadza. Jeżeli taki symbole działają to dlaczego mają być nie używane? Gdyż to religia? Marna argumentacja. Madonna propaguje racjonalne podejście, pokój, zwalcza homofobie, rasizm, prześladowania itd. Tysiące razy poruszała to w swoich utworach. Ważne są pozytywne skutki jakie niosą ze sobą jej działania.

Co do wieku to popieram. Gdybym jej nie znał, to w życiu nie przeszłoby mi przez myśl, że ona skończyła 54 lata. Ciało lepsze niż niejedna 20-tka, nie wspominając o umiejętnościach tanecznych i ogólnej aparycji. Do tego wyczucie stylu. Od ostatniego czasu nie zdarzyło się aby Mad wyglądała gdziekolwiek źle.

tomb2525

Ja słucham najwięcej muzyki popularnej :)
Oczywiście słucham również innej ale niezbyt często.
Klasycznej nie słucham wcale.
No mam nadzieje że dzięki Madonnie,oraz dzięki takim działaniom ludzie zaczną być bardziej tolerancyjni,bardziej otwarci.
I taką zmianę już widać w Naszym państwie,co prawda wolno to idzie..bardzo wolno ale zawszę coś.
Madonna jest bardzo ale to bardzo seksowna,ma bardzo dobrą kondycje .
Ona z roku na rok jest coraz piękniejsza.

Damx123

Ja również słucham muzyki popularnej jednak takich odłamów jak jazz czy soul. Dodatkowo oczywiście te stare klimaty jak Madonna, Jackson i te sprawy :)
Czy zmiany rzeczywiście wchodzą w życie? Z tym bym polemizował. Obecnie można zauważyć wiele komentarzy negujących pewnych artystów. Często spotykane jest to na portalach społecznościowych, albo stronach muzycznych. 3 osoby na 10 obiektywnie podchodzą do sprawy, reszta wiadomo co robi.

Co do Mad to odnoszę wrażenie, że ona robi się coraz sprawniejsza jak na swoje lata. Większość artystek ogranicza się jedynie do chodzenia po scenie, ewentualnie trochę się "pokolebią" i na tym koniec, a Madonna skacze, biega, wchodzi tam, wykonuje jakieś układy taneczne itd. Szczególnie widać to podczas trasy MDNA. Na Sticky była mniej ruchliwa :D

Immortal_Stasin

8 zlotych malin mowi samo za siebie ; ]

DannielNemesis

za twórczość muzyczną należy się dycha

Immortal_Stasin

Ale to jest Filmweb a nie MusicWeb

DannielNemesis

no niestety, to gó.wniany filmweb, gdzie komentarze, gdyby nie cenzura nie różniły by się od tych hejtów na yt, a filmy mają tu skandalicznie zaniżone oceny, siedlisko trolli i zrzęd i internetowych ludzików

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones